Rychlý kontakt:
Adresa:
Obecní úřad Vodranty
Vodranty 25
28601 Čáslav
Úřední hodiny:
Středa: 18:00 - 19:00
tel.
327 377 043
e-mail:
obec.vodranty@seznam.cz

TOPlist

Události ve Vodrantech


Ve Vodranech aktivně působí Sbor dobrovolných hasičů, který se nemalou mírou podílí na dění v obci. Každým rokem pořádají členové SDH Vodranty několik kulturních akcí pro místní občany, jde především o pálení čarodějnic a stavění májí. Dobrovolní hasiči rovněž vypomáhají na obecních brigádách, kdy je nutné něco postavit, opravit či uklidit.Staročeské stavění májí

Každým rokem se počátkem května koná tradiční staročeské stavění májí. Už od rána zdobí omladina malé májky pestrobarevnými stuhami, starší a zkušenější generace se mezi tím věnuje opékání selete na rožni a vztyčení hlavní máje vedle obecní budovy. Po obědě prochází průvod vesnicí, kdy u každého stavení hasiči umístí nazdobenou májku a kapela zahraje píseň dle přání majitele domku. Za to bývají hudebníci i dobrovolní hasiči vřele pohoštěni. Ve večerních hodinách se v místní hospůdce koná taneční zábava s živou hudbou a bohatou tombolou.

První stavění májí v novodobé historii Tradiční opékání selete při Staročeském stavění májí Stavění velké máje (r. 2010)
Pálení čarodějnic

30. dubna večer se stejně jako v jiných obcích zapaluje oheň u příležitosti pálení čarodějnic. Tradiční oheň ze starého klestí se do r. 2009 pálil za obcí na polní cestě k obci Kluky a od r. 2010 se pálení čarodějnic přesunulo k potoku "Na Ostrov". V roce 2012 muselo být pálení čarodějnic z "Ostrova" z důvodu zalesnění opět přesunuto. Nově se pálení konalo na polní cestě mezi Novým rybníkem a areálem ZDV Krchleby.

Pálení čarodějnic - 2011 Připraveno na podpal Pálení čarodějnic - 2009

Soutěže v požárním sportu

V roce 2010 se po několikaleté přestávce začalo družstvo SDH Vodranty zúčastňovat soutěží v požárním sportu, ale zkusili i netradiční soutěž v maskách v Červených Janovicích.

Okrsková soutěž Krchleby - květen 2010 Netradiční soutěž v Červených Janovicích - 2010

Brigády

Občané obce se pravidelně účastní dobrovolných obecních brigád, při kterých se snaží nejen zlepšovat životní prostředí, ale i společnými silami opravit to, co v obci chátrá. V rámci těchto brigád se podařilo např. opravit obě požární nádrže, vyměnit střešní krytinu na místní hospůdce, vybudovat dětské hřiště, obnovit původní ovocný sad či vyčistit lesní plochy od křovin a následně je zalesnit mladými sazenicemi dřevin.

Čištění obecního pozemku - březen 2009 Výměna střešní krytiny na hospodě - říjen 2010 Úklid obecního pozemku - březen 2011

Dnes je:Svátek slaví:Počasí ve Vodrantech
Meteoradar